Lepší začátek

KDO JSME

Jsme Lepší začátek

Víte že každoročně opouští dětské domovy zhruba 1000 dětí a více než 70% končí špatně – závislosti, bezdomovectví, dluhová past, špatné návyky…? Projekt Lepší začátek vytváří platformu, která děti připraví na běžný život a usnadní jim přechod z dětského domova do reality, tak aby se nedostaly na scestí a na ulici. V naší organizaci Lepší začátek také pomáháme hendikepované a sociálně znevýhodněným matkám.

Jedná se o efektivní koncept

Principem je, aby po odchodu z domovů získaly bydlení a práci následně se naučily hospodařit s penězi – finanční gramotnost a dál se v oboru vzdělávaly – konkurenceschopnost. To vše v prostředí, které je připraví na život komplexně – vlastní ubytování, a pomoc při vyřizování základních věcí

Projekt Lepší začátek skrze své projekty vytváří zázemí, tak aby děti uspěly!

Naše motivace

V mém bývalém zaměstnání jsem se setkával s různými lidmi, ale s myšlenkou, že založím svojí organizaci a začnu pomáhat ostatním, jsem si začal pohrávat až ve chvíli, kdy jako bývalý manažer, který pomáhal v neziskové sféře v projektech, které nebyly úplně funkční, aby řešily komplexně celou problematiku dětí které opustí brány z dětského domova. 

I můj otec byl z dětského domova a já sám jsem si prošel složitým životním příběhem. Ztratil jsem rodiče a byl na vše úplně sám, proto moc dobře vím, čím si každý den procházejí. Za 14 let mé praxe pro neziskové a obchodní společnosti, jsem si uvědomil a pochopil spoustu věcí, že pomáhat je lidské a správné. Hlavně jsem nasbíral mnoho zkušenosti, které teď mohu aplikovat pro projekt Lepší začátek. 

Naše cíle

Proto jsme se rozhodli vybudovat organizaci, která si dala za úkol vybudovat síť startovacích bytů a zaplatit jim vzdělávací kurzy, které je naučí, jak v životě uspět. Naučit je zacházet s penězi, nebo jak se připravit na pracovní pohovor, aby dokázaly získat svůj první job a uspěly tak v “normálním” životě mimo dětský domov. 

Víme, že v Čechách potřebuje pomocí více lidí a z vícero důvodů, proto jsme naše Stanovy sestavovali tak, abychom dokázali pomoci téměř každému, kdo si o pomoc požádá. Proto, máte-li pocit, že vám můžeme pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Rádi situaci prověříme a rádi pomůžeme.

Poskytujeme: 

Vzdělávací akce, sportovní akce, finanční nebo movitou pomoc a v neposlední řadě rozdáváme úsměvy, které dokáží zvednout náladu stovkám lidí denně.